Znajdź najbardziej rozrywkowe, odpowiednie do wieku i najbezpieczniejsze zabawki dla twojego dziecka cz.2

Chemia w zabawkach

Inną rzeczą, których należy szukać na etykietach to ftalany, substancje chemiczne, które sprawiają, że tworzywa sztuczne są bardziej miękkie. To jest temat, który się rozwija, ale Appy mówi, że są obawy, że mogą one zakłócić normalną równowagę hormonalną i mogą być związane z problemami behawioralnymi i astmą. Jak sprawdzić, czy zabawka zawiera ftalany jeśli nie ma listy materiałów, z których sie składa? „Jeśli zabawka jest oznaczony do recyklingu to szukasz znaku recyklingu z numerem 3″,mówi. Na szczęście Kongres (w USA) już zakazanł sześć rodzajów ftalanów w zabawkach dla dzieci, a firmy takie jak Wal-Mart, Lego, Toys R Us i Evenflo wycofują wszystkie ftalany z ich zabawek.

To gdzie kupujesz może odbić się na zakupie zabawek. Na przykład, podczas gdy nie ma nic złego w sklepach „wszystko po 5zł”, ich towar może nie przejść rygorystycznych norm zabawek dla dzieci. „Zdecydowanie powinieneś szukać zabawek wytrzymałych, wykonanych przez kogoś, kto rozumie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa zabawek i czegoś co wytrzyma normalne użytkowanie,” mówi Appy. Jeśli czujesz, że zabawka moze sie szybko popsuć lub jeśli nie ma oznaczenia limitu wieku, nie kupuj jej.

Bezpieczeństwo zabawek w domu

Po otwarciu nowejzabawki wrzuć wszystkie opakowania. Poza ryzykiem uduszenia plastikową torbą, twarde opakowania mogą często pozostawiają niebezpieczne ostre krawędzie.

Hałaśliwe zabawki są irytujące i mogą być szkodliwe dla wrażliwych uszu dziecka. Jeśli kupiłeś zabawkę , która brzmi głośno dla Ciebie to prawdopodobnie jest zbyt głośna dla dziecka, twierdzi Appy. Wyjmij baterie lub zaklej głośnik taśmą.

Przy każdej zabawce ważne jest, aby zapewnić pewien nadzór nad zabawą dziecka. ” Upewnij się, że Twoje dziecko bawi się w bezpiecznym środowisku, a następnie umieścić zabawkę w bezpiecznym miejscu, gdy skończy, ” mówi Appy.

Przechowywanie zabawek starannie może być uciążliwe , ale przechowywanie je bezpiecznie jest koniecznością. Kosze na zabawki sie nadają, jak również skrzynie na zabawki , które mają pokrywy z bezpiecznymi zawiasami, aby nie zgnieść małych palców. Rozsadne będzie również oddzielenie zabawek Twojego dziecka od zabawek starszego rodzeństwa. Chroni dziecko przed niebezpiecznymi zabawkami dla starszych i przypomina starszemu rodzeństwu, że muszą pomóc utrzymać małe części zabawek z daleka od rąk małego dziecka.

Nawet po tym, jak zatwierdzisz nową zabawkę, sprawdź ją od czasu do czasu, aby upewnić się, że nadal działa prawidłowo, i nie została uszkodzona lub popsuta w sposób, który może spowodować szkody. Ponadto bądź na bieżąco z wycofanymi zabawkami sprawdzając CPSC.gov lub naszym stale aktualizowanym Recall Finder. Wyślij karty gwarancyjne, a CPSC skontaktuje się z Tobą, jeśli zabawka została wycofana.

Używane zabawki

Nie robią ich takich jak kiedyś, prawda? I to może być dobra rzecz. „Używane zabawki mogą być bardzo nostalgiczne, ale w ciągu ostatnich 10 lub więcej lat,wiele się zmieniło,” twierdzi Appy. „Wiemy więcej i szukamy niebezpieczeństw bardziej systematycznie.” Co nie znaczy, że twoja lalka z dzieciństwa jest zakazana, to po prostu oznacza, że trzeba sprawdzić na przykład, czy jej oczy -guziki mogą wypaśc i skończyć w ustach. Albo czy farba na tych pięknych klockach zawiera ołów. Albo, mówi Cohen, jeśli to tylko zbiera bakterie zbyt długo.” Jeśli to było w piwnicy twoich rodziców przez 20 lat, to raczej niezbyt dobrze”, mówi.

Weź również pod uwagę wiek dziecka. Możecie wylewać krokodyle łzy jak będziecie oddawać swoje stare lalki dziecku, ale ono może bie być na to gotowe.” Jeśli nie obchodzi was czy zostanie zniszczony przez dziecko to OK, ale jeśli myślicie, że zostaną one dane ich dzieciom i dzieciom ich dzieci, być może trzeba będzie poczekać.”

Autorka: Elisa Drake

Przetłumaczono z:
http://www.parenting.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>