Zabawki edukacyjne – Niech dzieci uczą się podczas zabawy

W dzisiejszym szybkim tempie współczesnego świata, niewielu rodziców udało się spędzić tyle czasu ze swoimi dziećmi, co skutkuje pozbawieniem ich istotnej stymulacji. Wywołało to u wielu dzieci problemy w nauce w szkole. Większość z tych problemów edukacyjnych spowodowana jest nieodpowiednimi doświadczeniami edukacyjnymi w czasie ich niemowlęctwa, dzieciństwa i przedszkola.

Każdy uwielbia się bawić i dzieci nie są wyjątkiem. Na szczęście Matka Natura ostrożnie planuje to tak, że dzieci mogą uczyć się ważnych umiejętności bawiąc się. Zabawa jest najważniejszą działalnością dziecka, a nauka w rzeczywistosci występuje nieświadomie za każdym razem, gdy dziecko się bawi. Jednak rodzic musi regulować zabawę tak, aby pozostała ona na ścieżce edukacyjnej. To miejsce gdzie wchodzą zabawki edukacyjne, gry i inne zajęcia.

W ciągu ostatnich kilku lat, rodzice zaczęli coraz bardziej interesować się wyborem inteligentnych zabawek dla swoich dzieci. Te zabawki zachęcają dzieci do nauki konkretnych umiejętności poprzez zabawę i przyjemny sposób gry. Kluczem jest wiedza, której umiejętności twoje dziecko nie posiada, powodując konkretny problem w jego nauce lub rozwoju.

Zabawki edukacyjne są specjalnie zaprojektowane, aby uczyć konkretnych działań, które dzieci potrzebują w danym wieku. Niektóre dzieci z reguły lubią się bawić, zwłaszcza zabawkami dla dzieci, otrzymują wiele stymulacji w odpowiednim czasie.

Są też zabawki, które nie są edukacyjne dla dzieci i należy ich unikać. Na przykład zabawkowe pistolety i innych takie zabawki, które mają tendencję do przedstawiania przemocy i innych nieprzyjemnych zachowań i wściekłości. Mimo, że te zabawki mogą być dość przyjemne dla młodzieży, na dłuższą metę będą tylko powoduje szkody.

Zabawki są jedną z pierwszych rzeczy z którymi dziecko ma kontakt. Zrozumienie, jak to wszystko działa to bezpośrednia odpowiedź na problem wyboru zabawek. Zabawki pomagają dzieciom w nauce, jak chwycić, pociagnąć, pchnać, i zsynchronizować ruch głowy z ruchem ręki.

Zabawki są niezbędne podczas zabawy, i zabawa wieloma zabawkami edukacyjnymi pomaga dzieciom rozwijać ich wyobraźnię. To uczy je rozumienia, że różne obiekty mają różne właściwości i jak je połączyć, aby utworzyć inne ciekawe obiekty.

Chociaż rodzice mogą wykonać zadanie stymulacji lepiej, oznacza to jednak, że rodzic musi osobiście spędzić wiele godzin z dzieckiem, aby pokazać mu te wszystkie doświadczenia. Z kolei oznaczałoby, że rodzice muszą poświęcić swoje inne obowiązki i zobowiązania. Ale rodzic poświecając trochę czasu na wybór odpowiednich zabawek edukacyjnych mogą one podczas nieobecności rodziców, być stosowane jako substytut, aby dziecko nie musiało omijać doświadczenia ważnej stymulacji, której brak mógłby powodować ich gorsze wyniki w szkole.

Autor: Bill Bradley

Przetłumaczone z: www.creativityinstitute.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>