Przewodnik: Wybór zabawek edukacyjnych dla dzieci

Zabawki edukacyjne dla dzieci

W ciągu ostatnich kilku lat, rodzice zaczęli się coraz bardziej interesować wszelkiego rodzaju zabawkami edukacyjnymi dla swoich dzieci. ponieważ rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka, zabawki, które są oznaczone jako edukacyjne zostaną kupione prędzej niż inne.

Ale co to jest zabawka edukacyjna dla dzieci?

Cóż, nie ma definicji pojęcia „zabawki edukacyjnej” z tego co wiem. Jednak to, co wiem, to to, że zabawki edukacyjne to zabawki, która pomagaj dziecku uczyć się czegoś dobrego, czegoś, co pomoże mu w przyszłości. Zabawa jest najważniejszą aktywnością każdego dziecka. Uczenei sie poprzez zabawę to rzeczywistość, to dzieje się nieświadomie za każdym razemm gdy twoje dziecko bawi się. Rodzic musi jednak kontrolować zabawę tak, żeby kształciła dziecko.

Są też zabawki, które nie są zbytnio edukacyjne dla dzieci: zabawkowe pistolety i inne zabawki, które w jakiś sposób mają tendencję do przemocy i innych zachowań złych nie są zalecane. Należy unikać takich zabawek. Mimo, że te zabawki mogą być dobrym źródłem zabawy dla najmłodszych, na dłuższą metę mogą one tylko zaszkodzić.

Jak działają zabawki i gry edukacyjne?

Jak powiedziałem wyżej, zabawa jest główną aktywnoscią dziecka. Podczas zabawy, dziecko uczy się wielu nowych rzeczy. Zabawki i gry muszą być włączone do zabawy, aby spełniały swoja rolę. To nie jest trudne, bo zabawa składa się z kilku gier, które wymagają wykorzystania zabawki. Każda zabawka może być edukacyjna, tak długo, jak nie będzie rozwijać złego zachowania i jest wykorzystywana w zabawie twojego dziecka. Zabawki muszą być używane, aby były edukacyjne dla dziecka.

Aby być bardziej precyzyjnym, jak zabawki edukacyjnei i gry działają, wezmę jeden przykład: zabawa w chowanego.

Rzućmy okiem na chowanego. Pamiętasz tę grę, prawda? Czy pamiętasz zasady? Wymienię je jednak i przedstawię ich edukacyjną stronę.

Pierwszą zasadą jest to, że każdy gracz musi przestrzegać zasad. Wiem, wiem, że to oczywiste, ale jeśli gracze nie będą przestrzegać zasad, czy jest sens by zasady w ogóle istniały? Każde dziecko musi nauczyć się i przestrzegać ich, albo nie będą mogly zagrać. Częścią edukacyjną jest to, że dziecko uczy się akceptować fakt, że nie może robić wszystkiego, co chce, że istnieją pewne granice, a ono musi ich przestrzegać by zachować swoje przywileje.

Jedno z dzieci w grupie zostaje wybrane i liczy do 100 przy tzw klupance (to pomaga małym dzieciom uczyć się liczb w przyjemny sposób, nie tak jak w szkole), nie podglądając (to uczy dziecko stosować zasady fair play we wszystkich obszarach życia). Tymczasem inni muszą znaleźć dobrą kryjówkę, takiej, który jest zarówno trudne do odkrycia, ale w pobliżu klupanki. To pobudza dziecko do szybkiego wymyślenie najlepszego rozwiązania danego problemu.

Po ukończeniu liczenia do 100, dziecko mówi „Szukam”, a następnie musi szukać innych graczy. Musi być bardzo ostrożne. Kiedy znajdzie ukrytego gracza, musi pobiec spowrotem do klupanki i krzyknąć jego imię. Musi być czujne, aby móc usłyszeć każdy dźwięk, który może wskazywać położenie innych graczy.

Gracz, który jest już znaleziony nie może powiedzieć, gdzie inni się ukrywają. To też uczy dzieci zasad fair play.

Pierwszy znaleziony gracz jest następnym, który liczy do 100.

Nigdy byś nie pomyślał, że zabawa w chowanego, jedna z najpopularniejszych gier w dzieciństwie, może być tak, edukacyjna, prawda? Tak, jest to bardzo edukacyjna zabawa. I to nie tylko ona jedna. Wybierz dowolną grę, w którą lubiłeś sie bawić w dzieciństwie i przeanalizuj jej zasady, tak jak ja powyżej. Zdziwisz się.

Zabawa w chowanego jest zorientowana głównie na rozwoju zasady fair play i fizycznych umiejętności.

Oto kolejny przykład gry edukacyjnej dla dzieci, która pomaga rozwijać bardziej zaawansowanych umiejętności: Monopol.

Nie będę was zanudzał jej zasadami. Ta gra wprowadza dziecko w podstawy współczesnego życia biznesowego. Uzyskanie wysokiej wartości nieruchomości, negocjacje, podatki. Tak! Ta gra wychowuje dziecko, by stało się największym przedsiębiorcą na Wall Street. Monopoly ma zasady, które są bardziej złożone i wymaga większej koncentracji. Specyficzny żargon i nazwy, które znaczą wiele dla przedsiębiorców przybliża dziecku świat biznesu.

Zabawki są jednym z pierwszych obiektów, z którymi dziecko ma kontak. Zrozumienie, jak to wszystko działa jest bezpośrednim wynikiem rozwiązywania problemów z zabawkami, takimi jak: „Dlaczego to pasuje tam?”, „Czy to pasuje tutaj?”, „Jak duże jest to?”. Zabawki pomagają dziecku nauczyć się chwytać, pchnąć, ciągnąć, koordynacji oko-ręka.

Zabawki są niezbędne przy zabawie. Bawiąc się różnymi zabawkami edukacyjnymi rozwija się wyobraźnię dziecka, pomaga zrozumieć, że różne obiekty mają różne właściwości i dowiedzieć się, jak je połączyć, aby utworzyć inne ciekawe obiekty.

O autorze

Eugen Lisov jest twórcą Child-Toy-Guide.com – strona koncentruje się na pomocy rodzicom na całym świecie, aby wybrać najlepsze zabawki dla swoich dzieci. Jeśli oferujesz dziecku złe zabawki, to jest to samo, jak gdyby oferował żadnej. Zapraszam do przeglądania mojej strony, to tylko pomoże przy wyborze zabawki dla twojego dziecka.

Przetłumaczono z:
http://www.creativityinstitute.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>