Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem zabawki edukacyjnej

Czas zabawy twojego dziecka jest jego pierwszym prawdziwym doświadczeniem w nauce i zabawki mogą działać jako katalizatory wzrostu dziecka. Korzyści z zabawek edukacyjnych są liczne i zróżnicowane, a przez wybór właściwych zabawek, tworzysz środowiska, które jest zabawne i sprzyja nauce niezbędnych umiejętności.

Jednak obecnie trudno jest znaleźć to, czego potrzebujesz, jeśli nie wiesz, czego szukasz. Z miliona zabawek dostępnych na rynku, jest trudno wybrać najlepsze do połączenia zabawy i nauki. Jednak każde korzystne dla dziecka zabawki powinny być zabawne, bezpieczne i pomóc dziecku rozwijać i wykonywać pewne umiejętności. W obliczu tak wielu wyborów, zadanie sobie kilka prostych pytań dotyczących rozwoju dziecka może pomóc ci dokonać najlepszego wyboru.

Oto lista cech należy szukać w dobrych zabawkach edukacyjnych:

1.Atrakcyjność zmysłowa: Ile zmysłów zabawki zaprzątaja do działania? Czy reagują na i ze światłem, dźwiękiem lub ruchem? Czy są kolorowe? Czy mają zapach lub ciekawą powierzchnię?

2.Metoda aktywacji: Czy zabawki zapewniają wyzwanie bez denerwowania dziecka? Czy to będzie interesujące i przyjemne doświadczenie?

3.Wyrażenie siebie: Czy zabawki pozwalają dziecku wyrazić siebie, być kreatywnym, i dokonać wyboru?

4.Możliwościu sukcesu: Ile „właściwych” sposobów jest używać zabawki? Czy zabawa może być notwarta, bez odpowiedzi dobrych lub złych? Czy zabawka dostosowuje się do możliwości dziecka i stylu?

5.Sposoby użytkowania: Czy zabawka może być wykorzystywane na wiele różnych sposobów? Może ona być stosowana w różnych rodzajach zabawy?

6.Popularność: Czy to jest popularna zabawka? Może to być związane z innymi mediami, takimi jak bajki, telewizja lub filmy?

7.Elastyczność: Czy posiada regulowaną wielkość, szybkość i poziom trudności?

8.Okazje do interakcji: Czy zabawka zapewnia okazje aby inne dzieci mogły się zaangażować w zabawę? Będzie rozwijać umiejętności społeczne?

9.Indywidualność i wzrost: Czy zabawki angażuje dziecko w działania, które wskazują na wiek rozwojowy dziecka i jego wzrostu? Czy odzwierciedla zainteresowania dziecka?

10.Bezpieczeństwo i trwałość: Czy zabawki są wytrzyałe, biorąc pod uwagę wiek dziecka i siłę? Czy są bezpieczne?

Tak więc dawanie dziecku odpowiednich zabawek będzie korzystne dla wszystkich. Czas zabawy twojego dziecka to nie tylko czas jego zabawy i rozwoju, ale również może być świetnym sposobem na odpoczynek i cieszenie się z czasy spędzonego z dzieckiem. Z pomocą zabawek edukacyjnych, można śledzić, nadzorować i kierować rozwój twojego dziecka, i znaleźć wielką radość z ich czynności podczas zabawy.

O autorze:

Michelle Andrews, były nauczyciel w szkole średniej, który obecnie przebywa w domu z jego trójką dzieci. Napisał „Parent’s Guide on How to Raise a Smart Child by Choosing the Right Educational Toys.” (Poradnik rodzica jak wychować bystre dziecko wybierając odpowiednie zabawki edukacyjne) Odwiedź jego stronę
http://www.educationaltoysguide.com

 

Przetłumaczone z:
http://www.creativityinstitute.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>